about museum

Про музей

Ми розповідаємо історію програмного забезпечення та комп'ютерів на прикладі експонатів нашого музею. Ми вважаємо, що саме Software та ідея його створення стали запорукою комп'ютеризації світу. І сьогодні Software є причиною розвитку Hardware в усьому світі!

У свiтi iснує безлiч риторичних запитаннь: «Що ж було спершу: музика або танці? Зернина чи доросла рослина? Комп'ютер або софт?»

Можна довго сперечатися, а можна один раз побачити і знайти відповідь на останнє із них - у Software and Computer Museum.

Адже тут можна побачити на які звершення штовхнула розробників потреба у програмному забезпеченні. А також пройнятися духом історії тих речей, які зараз стали невід’ємною частиною життя кожного з нас, і побачити з чого усе починалося. Адже у Software and Computer Museum фанати своєї справи, засновники музею, власноруч зібрали понад 100 раритетних експонатів комп'ютерів, ігрових консолей, одиниць обчислювальної техніки та навіть роботів. Засновники самотужки відмили від пилу кожну клавішу, перевірили кожну плату та вдихнули у цих “динозавриків з горища” нове життя.

Й справді, знаходячись у музеї навіть не складається враження, що ти дивишся на неживі експонати. Кожен з цих малюків за вітриною ніби дивиться на тебе, і, здається, що ось-ось сіпне за рукав і розкаже свою унікальну історію життя.

А розповісти їм є ой як багато!  Наприклад, гордість колекції - Apple II - міг би повідати світу історію життя свого господаря, який ще у 77-му захоплено клацав по клавішам цього здорованя - першого серійного на той час ПК. А комп'ютер Vixen, що вийшов і практично поклав початок кінця корпорації Osborne, напевно. зміг би як ніхто інший розказати як згасала зірка цього колись мега-відомого бренду!

Втім, не будемо спойлерити з приводу усіх експонатів - краще прийти і послухати про це з вуст екскурсовода!

Найкрутіше, що у Software and Computer Museum зібрано техніку не якоїсь однієї епохи. У цьому приміщенні  ніби потрапляєш у петлю часу, адже де ще можна побачити щоб поруч, на одній полиці, знаходився старезний  обчислювальний пристрій і те, у що він еволюціонував? А наприкінці такого “ланцюжка технічної еволюції” на кожного відвідувача чекає привітний і чимось схожий темпераментом на цуценя робот Jibo.

Дійшовши до кінця виставки, у кожного залишиться чи то трішки сумний, чи то ностальгічний настрій. Але водночас із цим до мурах пробере гордість... Гордість за твоїх предків, які почали цей нелегкий шлях технологічного прогресу, за сучасників, які зробили так багато, аби його примножити та надія на наступників. На технологічні шедеври яких у Software and Computer Museum, чекає порожня полиця.

.

.

З 2018 року партнером та спонсором нашого Музею стала компанія «techsvit»

«Світ Технологій» - провідний постачальник ІТ-технологій для бізнесу в Україні та Польщі. Її місія - створювати і впроваджувати ефективні ІТ-рішення під потреби компаній різного рівня і масштабу. Вони допомагають бізнесу досягати результатів за допомогою корисних технологій.

Ця компанія пропонує значне портфоліо інноваційних продуктів, рішень та ІТ-обладнання. «Світ Технологій» є партнером передових ІТ-виробників світу: APC, Apple, Check Point, CISCO, Citrix, DELL, Eaton, Epson, Fortinet, HP, Intel, JABRA, Lenovo, Logitech, Microsoft, SAMSUNG, TrapX, Zebra і багатьох інших.

Ми пишаємося дружбою з компанією «Світ Технологій» та сподіваємося на довготривалу та плідну співпрацю.

.

advisers

Радники

Snc dag уменьш
Даг Спайсер

Даг Спайсер - це старший куратор в Музеї комп'ютерної історії Computer History Museum в Маунтін-В'ю, штат Каліфорнія. Його кваліфікація - електротехніка, історія та філософія науки та технологій. Останні 23 роки Даг очолює ведення та інтерпретацію найбільшої та найважливішої в світі колекції комп'ютерних артефактів. Він визнаний на міжнародному рівні як фахівець в галузі історії обчислювальної техніки та має вищу освіту з історії технологій в Торонто та Стенфордському університетах.

the founders

Засновники музею

Професіонали своєї справи, які роблять свій соціальний внесок у розвиток старшого покоління на добровільних засадах.

Trubnikov
Антон Трубніков

  

Kovalenko
Олександр Коваленко

  

Tsimbal
Сергій Цимбал