Цікава інфо про гаджети

blog

Хочеш побачити обладнання, за допомогою якого створили магістра Йоду із «Зоряних війн? Мрієш дізнатися, яким був перший iPhone? Чи цікавишся новою інформацією про інші гаджети епл? Software and Computer Museum Kharkiv може втілити твої бажання в реальність! Понад 300 унікальних гаджетів минулого чекають на тебе.
 

Завітай у музей комп'ютерної техніки, щоб на власні очі побачити пращурів сучасних смартфонів та ноутбуків, легендарні ігрові консолі, та інші електронні гаджети.

 

Що можна побачити у музеї


Ігрові консолі

 

Розповімо трохи про улюблені експонати музею. Почнемо з того, що люблять відвідувачі будь-якого віку — ігрових приставок!

Чи знаєш ти, що відома багатьом з дитинства консоль Dendy — це тайванська копія Famicom від японської компанії Nintendo? По всьому світу таких клонів було створено настільки багато, що у них навіть була власна іронічна назва — Famiclone.
 

Саме на оригінальній консолі Nintendo Entertainment System — так її назвали через два роки після випуску — вперше з’явилася відома гра Super Mario Bros. Персонаж Маріо став талісманом ігрової приставки, адже завдяки ньому вона здобула чималу популярність у світі та продавалася довгі роки. Цю справжню японську легенду можна побачити у нашому музеї.
 

Крім того, у нас є Nintendo GameCube — пам’ятаєте цю крихітку? Вона побачила світ в 2001 році, та на відміну від інших консолей використовувала не картриджи, а новий формат носіїв — mini-DVD.
 

Ще серед наших експонатів є Vectrex — єдина у світі ігрова система, що мала вбудований векторний монітор. Графіка була монохромною, проте до кожної гри додавалася кольорова плівка. Її потрібно було прикладати до екрану, щоб створити ілюзію кольорового зображення.
 

В музеї навіть є особлива демо-зона, де можна пограти на Sega чи Sony Playstation 1!


Комп’ютери
 

Якщо ти вважаєш, що за радянських часів ще не було кишенькових персональних комп’ютерів — в нас є доказ, що ти помиляєшся. «Электроника МК-90» —  справжній мікрокомп'ютер кінця 1980-х. Його могли собі дозволити лише дуже заможні люди. Він мав рідкокристалічний дисплей, можливість запуску ігор, інтерпретатор Basic. До цієї мікро-ЕОМ можна було навіть під’єднати док-станцію!
 

У нас можна побачити, як виглядав перший у світі ноутбук Toshiba для масового користування. Модель Toshiba T1100 Plus була легкою — лише 4,1кг, портативною, з чорно-білим рідкокристалічним екраном та двома дисководами замість накопичувача. Він вийшов на ринок у 1986 році та швидко здобув популярність. Через п’ять років у Радянському Союзі з’явилася копія цього пристрою — «Електроніка МС-1504».
 

Це лише декілька цікавих фактів, а ми ще маємо дуже багато, що розповісти! Завітай на сайт музею та записуйся на безкоштовну екскурсію, щоб поринути у історію розвитку технологій.
 

Як допомогти музею

 

Гаджети в нашому житті зараз відіграють велику роль. Саме через це ми бажаємо розповісти всім зацікавленим про історію розвитку технологій та наочно показати еволюцію гаджетів. Але у цьому нам іноді потрібна допомога! Якщо ти знаєшся на електроніці та хочеш зробити щось корисне та цікаве — допоможи Software & Computer Museum реалізувати кілька захоплюючих ідей!

 

Наприклад, в музеї є ігрова система Vectrex, що продавалася у 1982–1984 роках. Вона досі працює — на ній можна запускати авторські Homebrew-програми, ігри та демо, які продовжують випускати навіть у 2017 році. Щоб протестувати систему, потрібно зробити спеціальний флеш-картридж. Він дозволяє записувати на карту пам’яті образ програми або гри та запускати її на оригінальній приставці Vectrex.

 

Тож ми шукаємо зацікавлених людей з навичками розробки електроніки! Телефонуй за номером +38 (067) 539-40-25 або+38 (067) 539-40-50, якщо є бажання допомогти нам, а з чим саме — вирішимо разом.

Можливо ти бажаєш спробувати себе у ролі магістра Йоди з комп’ютерної історії, та провести свою першу екскурсію разом із куратором музею? Зв'яжися з нами, ми з радістю допоможемо тобі знайти у собі Силу.