Плідна співпраця в цікавих подіях

blog

В нещодавній публікації ми писали про те, як Software and Computer Museum у співпраці з Women Techmakers (WTM) і Google Developer Groups (GDG) планує та проводить серію заходів, присвячених International Women’s Day-2018, та темі жінки у сфері IT.


Нещодавно наша діяльність в рамках цього спільного проекту поповнилася двома вражаючими зустрічами, які відбулися в незвичному режимі - поза стінами нашого Музею.

Одним з головних рушіїв таких зустрічей є розвиток молодого покоління в сфері інноваційних технологій.

Тому 12 березня молодим поколінням, яке ми долучаємо до історії та сучасності технологій, стали школярі. Традиційна зустріч "More Ada's" у школі №168. Будуємо нові горизонти!” відбулась за участі представника нашого Музею. Головними спікерами були: Володимир Іванов, Єлизавета Рудь, Вероніка Іванова, Марія Гандзюк та куратор нашого музею - Маркунас Лілія. 



Івент було розпочато зі знайомства з WTM, IWD та життям Леді Ади Лавлейс -жінки, яка стала не просто першою жінкою-програмістом, а взагалі - першим в світі програмістом. Діти були захоплені фактами з життя Леді Ади та активно відповідали на питання про неї в режимі вікторини.


Продовжили тематику жінок в IT Єлизавета Рудь та Марія Гандзюк. Темами їх доповідей були: “Шість жінок ENIAC" , “Що таке ІТ-компанія?” та “Ґламурний ґік Голлівуду — Хеді Ламарр". Не дивлячись на серйозність та складність тем з точки зору розуміння технічних термінів, школярі з цікавістю слухали доповідачів та ставили креативні питання.


Заключним етапом зустрічі стало знайомство дітей з експонатом Музею - роботом Jibo та всією діяльністю “Software and Computer Museum”. Домашній асистент нікого не залишив байдужим та викликав сміх та щирий інтерес не тільки серед школярів, а й серед вчителів.

Два дні потому відбулась друга зустріч IWD`18: "More Ada's" у гімназії №290.

Аудиторія у кількості більше 200 допитливих  школярів, які зібралися в актовій залі накладали додаткову відповідальність на учасників та організаторів зустрічі. Але Володимир та Вероніка Іванови, які мають величезний досвід різнопланових презентацій, захопили увагу дітей цікавими фактами з життя “доньки поезії та мати програмування” Ади Лавлейс. Крім того, Володимир Іванов розкрив таємницю роботи жінок на першому в світі комп`ютері “ENIAC”.

Своїм досвідом роботи у сфері інформаційних технологій поділилися з школярами чарівні Єлизавета Прохорова та Дарина Чернишова. Від них слухачі дізналися - за що ж ми так любимо сферу IT та як наблизити день, коли можна з гордістю заявити “я - програміст!”

Вінцем насиченої програми стала рубрика “Gadget time!”. В її рамках куратор Музею програмного забезпечення та комп`ютерів Володимир Смірнов продемонстрував один за експонатів Музею - досить “дорослий” ноутбук 1996 року випуску “Panasonic CF-41 MK-2”. Історія появи незвичного гаджета в музеї викликала не абияку цікавість з боку школярів. Але на цьому презентація не завершилась. Старенький комп`ютер вдалося не просто показати - а й увімкнути та продемонструвати роботу деяких програм того часу! Всі були вражені та приємно здивовані такими знайомими та водночас забутими звуками та зображенням завантаження ОС “Windows-95”!

Традиційна фотосесія та селфі-сет після зустрічі - відбулися в дружній та веселій атмосфері. А школярі-переможці вікторини, яка відбувалася під час презентацій - були запрошені на найближчій івент, який відбудеться вже безпосередньо в нашому Музеї в Києві - заключна зустріч  IWD`18 Kyiv: Building a New Horison.

Введення до machine learning, Women in AI, ІТ баттл - все це тільки частина тем, які буде розкрито на зустрічі в Музеї в Києві 31 березня, починаючи з 12:00! Тож, не відкладайте реєстрацію, адже кількість вільних місць невпинно зменшується! Участь безкоштовна за реєстрацією

https://www.meetup.com/ru-RU/GDG-Kyiv-Center/events/248236601/?eventId=248236601


Тож, чекаємо Вас в нашому музеї!